Zestawy transportowe rolkowe do maszyn przybliżenie funkcjonalności

Wysłane przez: Michał Mroczek W: Zestawy rolkowe Na: Komentarz: 0 Trafienie: 2358

Zwięzły opis funkcjonalności oraz użytkowania zestawów transportowych rolkowych do maszyn 

Zestawy transportowe rolkowe

Zestawy transportowe rolkowe jest to solidna spawana konstrukcja ramowa  z grubych płaskowników z osadzonymi między nimi rolkami zamocowanymi na osiach. Wykorzystywane są do przesuwania ciężkich elementów na małe odległości po równych powierzchniach posadzek.

Poniżej zdjęcie najmniejszego  zestawu o łącznym udźwigu 8t.

zestaw transportowy rolkowy 8t

Cechy zalety zestawu

Rolki poliuretanowe na żeliwnym rdzeniu. Bardzo mocne a jednocześnie elastyczne i bezpieczne dla posadzki. Zapewniają niskie opory toczenia oraz dużą wytrzymałość na uszczerbienie. Użytkować je na leży na równych powierzchniach. W rdzenie wbije są mocne łożyska maszynowe podwójne kryte. W razie potrzeby wymiany rolki jak i łożyska są dostępne w naszym sklepie.

rolka pu poliuretan

Siodło: obrotowe siodło pozwala manewrować wózkiem sterującym w łatwy sposób. Dodatkowo zastosowanie gumowych podkładek zapobiega ześlizgiwaniu się maszyny podczas manewrów.

20161203_131253.jpg

Łącznik wózków wleczonych: pozwala na równoległą jazdę względem siebie wózków wleczonych co znaczenie zwiększa bezpieczeństwo pracy. Pręt zapewnia regulację szerokości rozstawy wózków dodatkowo łamana konstrukcja jest łatwa w transporcie.

pręt łącznik wózków wleczonych łamany pręt

Rączka jest solidnym profilem prostokątnym o grubej ściance wyposażonym w ucho do holowania oraz rączki. Połączona jest z z wózkiem sterującym za pomocą grubej śruby. Należy pamiętać iż nie wolno holować zestawu transportowego za pomocą wózków mechanicznych nie przeznaczonych specjalnie do tego celu. Do holowania polecamy przeciągarki linowe lub ciągniki magazynowe.

te-10.png

Jak dobrać zestaw transportowy do własnych potrzeb?

Należy zauważyć iż przy wybieraniu interesującego nas zestawu podawana jest łączna nośność urządzenia dla wszystkich części składowych. Oznacza to iż nośność całkowitą należy podzielić na każdy wózek z osobna względnie do rozkładu obciążenia. Wózek przedni sterujący z obrotowym siodłem przenosi połowę obciążenia całkowitej nośności zestawu zaś tylne dwa wózki wleczone łącznie przenoszą odpowiednio drugą połowę. Dla przykładu:

Zestaw rolkowy o udźwigu 8t będzie miał nośność 4t dla wózka sterującego oraz po 2t dla każdego wózka wleczonego. Zestaw rolkowy o udźwigu 16t będzie miał nośność 8t dla wózka sterującego oraz po 4t dla każdego wózka wleczonego. Analigicznie można tą kalkulacje przeprowadzić dla pozostałych typów zestawów.

Ważne aby przy umieszczaniu ciężaru na zestawie rolkowym równomiernie rozłożyć obciążenie. Pozwoli to na bezpieczną pracę oraz niemożność uszkodzenia zestawu. 

Niekiedy może się okazać iż 3 punkty podparcia nie wystarczą do bezpiecznego przetransportowania konstrukcji wtedy należy dokupić dodatkowe wózki wleczone lub z siodłem. Bez obaw pojedyncze wózki znajdziecie Państwo w naszej ofercie

large_Rolki-transportowe-platforma-obrotlarge_Rolki-transportowe-platforma-obrot

Oferta

Pełną ofertę zestawów transportowych możecie Państwo znaleźć pod tym linkiem

Zestawy transportowe rolkowe

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field